CAMBRIDGE AUDIO CXA60

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: CAMBRIDGE AUDIO
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 3 690,00 zł 3 490,00 zł
  • Oblicz

WZMACNIACZ STEREO O MOCY 90W

CAMBRIDGE AUDIO CXA60

Wzmacniacze serii CX to dzieło miłości; produkt zespołu, którego zadaniem było wydobycie każdej kropli przyjemności i wszystkich szczegółów z każdego rodzaju muzyki. Te wzmacniacze pomogą odkryć nowy wymiar dźwięku.

Wzmacniacza CXA60 musisz posłuchać, aby uwierzyć. Nominalna moc 60 W na kanał i klasa AB konstrukcji wzmacniacza ujawnią wszystkie szczegóły odtwarzanego dźwięku. Transformator toroidalny o małym strumieniu również ulepsza wydajność, a działając wspólnie, te szczegóły konstrukcyjne zapewniają niesamowitą kontrolę nad głośnikami.

Ponieważ projektowaliśmy go z myślą o domenie cyfrowej, wzmacniacz posiada dwa cyfrowe wejścia optyczne i jedno koncentryczne, więc podłączysz wszystkie posiadane urządzenia cyfrowe. Dodaj opcjonalny odbiornik Bluetooth BT100, a zyskasz możliwość strumieniowej transmisji aptX, bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, zapewniając sobie dostęp do muzyki z serwisów Spotify, YouTube i wielu innych.

Aby zagłębić się w muzykę, którą kochasz, wzmacniacz CXA60 wyposażono w system konwersji cyfrowo-analogowej.

Dzięki zastosowaniu konwertera cyfrowo-analogowego WM8740 firmy Wolfson o parametrach 24 bity/192 kHz, wzmacniacz CXA60 oferuje doskonałe ulepszenie dźwięku wszystkich źródeł cyfrowych.

Źródła analogowe znajdą coś dla siebie, dzięki czterem wejściom na gniazda CINCH i jednemu wejściu 3,5 mm na panelu przednim. Używanie wzmacniacza CXA60 to rozkosz. Opływowa mechanicznie tłumiona metalowa obudowa, szczotkowane wykończenie, łatwo czytelny panel przedni, wszystko zaprojektowano tak, aby stworzyć wzmacniacz hi-fi, który jest tak piękny z zewnątrz, jak dobrze zaprojektowany wewnątrz. Niezależnie od źródła, wzmacniacz CXA60 ujawni nowe głębie i warstwy dźwięku, pozwalając na nowo odkryć ulubioną muzykę.

Wybór konwertera cyfrowo-analogowego

Obydwa nasze wzmacniacze CXA60 i CXA80 używają tego samego konwertera WM8740 firmy Wolfson, z bardzo ważnego powodu: doskonale brzmi! W obiegu są nowsze konwertery Wolfson, jednak naszym zdaniem żaden nie brzmi wystarczająco dobrze, jak model WM8740. Dlatego wybieramy go za każdym razem.
 
Dynamiczne tranzystory ThermalTrack

Zastosowane we wzmacniaczu CXA60 wyjściowe tranzystory mocy nie są zwykłą standardową propozycją. Posiadają zintegrowany, dynamiczny system ThermalTrack. Więc co to oznacza? Wyjściowy tranzystor mocy używa zazwyczaj termoelementu, zamontowanego bezpośrednio na radiatorze, który informuje system, że można go ponownie obciążyć, gdy osiągnięte zostaną temperatury kluczowania. Jednakże zastosowanie zintegrowanego systemu ThermalTrack zapewnia znacznie dokładniejszy pomiar rzeczywistej temperatury tranzystora i szybsze przekazywanie, bo nie występuje efekt opóźnienia cieplnego. To umożliwia nam precyzyjniejsze obciążenie wzmacniacza i to prawie w czasie rzeczywistym.Oznacza to, że wzmacniacz CXA60 zawsze działa z optymalną wydajnością.

Wyjście na subwoofer


Jeśli chcesz używać subwoofera jako elementu systemu głośników, wzmacniacz CXA60 nie ukarze cię za to. Ponieważ chcemy mieć pewność, że żadne zbędne wysokie częstotliwości nie będą trafiać do subwoofera, filtr wyjściowy ustawiliśmy na 3 kHz. Jest to wystarczająco wysoka wartość, aby zapobiegać przesunięciom fazowym, związanym z pracą filtra dolnoprzepustowego, co zdarza się poniżej częstotliwości 200 Hz. Efektem jest liniowy w fazie sygnał wyjściowy na subwoofer, który jest czysty i muzyczny.

W pełni symetryczne zarządzanie sygnałemPod obudową wzmacniacza CXA60 znajduje się rewolucyjny system zarządzania sygnałem. Po raz pierwszy nasi inżynierowie zdecydowali się na całkowicie symetryczny, a nie jednostronny tor sygnałowy. Konsekwencją tego jest to, że wszelkie zakłócenia, które mogłyby być przenoszone w sygnale audio podczas wędrówki przez wzmacniacz, są eliminowanie przed wyjściem.

Ponowne tworzenie toru sygnałowego

Seria CX oznacza zmianę sposobu, w jaki nasi inżynierowie podeszli do projektowania toru sygnałowego, a efektem tego jest jeden z naszych najlepszych wzmacniaczy muzycznych i rozrywkowych. Poprzednio doszliśmy do prawie chirurgicznych długości, aby zminimalizować zniekształcenia w celu uzyskania najlepszych rezultatów. To zawsze oznaczało 46 elementów w torze sygnałowym. W serii CX chcieliśmy znacznie zredukować tę ilość elementów. Tor sygnałowy wzmacniacza CXA60 zawiera teraz tylko 24 elementy. Największą różnicą jest to, że teraz jest również 500 elementów pomocniczych.

Ich praca ma gwarantować, że 24 kluczowe elementy będą mieć optymalne warunki przez cały czas, bez względu na wahania napięcia i inne czynniki. To zrobiło wielką różnicę, gdy przyszło do strojenia. Poprzednio ulepszenie tylko jednego z 46 elementów dawało niewielką, czasem nawet trudną do zdefiniowania różnicę. W serii CX te 24 elementy stały się naprawdę istotnymi komponentami. Zmiana tylko jednego wpływa na charakter całego wzmacniacza. Możemy wyraźnie usłyszeć, co każdy z tych elementów robi.

Taka korekta zasadniczo zmienia charakter wzmacniacza. Słuchanie wzmacniacza serii CX jest zabawne, wciągające i ekscytujące.

Bluetooth skrojony na miarę


Jeśli chcesz używać wzmacniacza CXA60 z urządzeniem Bluetooth, oferujemy opcjonalny odbiornik BT100. Aby mieć pewność, że nie będzie interferować z innymi elementami wzmacniacza, jest izolowany wewnętrznie na płytce wejścia cyfrowego. To od podstaw zaprojektowane w Cambridge urządzenie, nawiązujące do audiofilskich wzorców także w przypadku przesyłu sygnału przez Bluetooth. Całe kodowanie dla odbiornika BT100 odbywa się na miejscu. Dołączamy nawet przedłużacz, zapewniający uzyskanie najlepszego zakresu systemu Bluetooth.

Wierność klasycznej konstrukcji

Czasami dobrze jest zbytnio nie komplikować ponad miarę. Wzmacniacz CXA60 posiada wytłumioną, metalową obudowę wysokiej jakości, zaprojektowane tak, aby nic nie zakłócało działania elektroniki. Zostaliśmy również przy prostym sterowaniu głośnością We wzmacniaczu CXA60 zastosowano logarytmiczny potencjometr ALPS. A do przełączania wejść wzmacniacz CXA60 używa przekaźników z posrebrzanymi stykami. To klasyczne podejście jest wciąż najlepszym sposobem przenoszenia sygnału, niż tranzystorowe lub elektroniczne przełączniki.


    Moc wyjściowa:60 W RMS przy obciążeniu 8 omów, 90 WRMS przy obciążeniu 4 omy
    Konwerter cyfrowo-analogowy:Wolfson WM8740
    Pasmo przenoszenia:<5Hz– 60kHz +/-1dB
    Analogowe wejścia audioCINCH x 4; 3,5 mm typu JACK (MP3) x 1 (na panelu przednim)
    Cyfrowe wejścia audio:koncentryczne S/PDIF x 1, optyczne Toslink x 2, Bluetooth dla odbiornika BT100 (brak w wyposażeniu)
    Kompatybilność:Cyfrowy sygnał optyczny Toslink, koncentryczny S/PDIF, odbiornik Bluetooth BT100
    Wyjścia:Głośniki A+B, słuchawkowe 3,5 mm, wyjście na przedwzmacniacz, wyjście na subwoofer
    Maksymalny pobór mocy:600W
    Pobór mocy w trybie czuwania:<0.5W
    Wymiary 115 x 430 x 341mm (4.5 x 16.9 x 13.4”)
    Waga:8,3kg


GWARANCJA POLSKIEGO DYSTRYBUTORA AUDIO CENTER !!