CAMBRIDGE AUDIO CXA80 ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ!

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: CAMBRIDGE AUDIO
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 4 790,00 zł
  • Oblicz

WZMACNIACZ STEREO

CAMBRIDGE AUDIO CXA80 - PIĘKNE WZORNICTWO I DŹWIĘK

Kabel RCA Wireworld Luna 7 o długości 0,5m GRATIS !!!

 

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ WZMACNIACZA W NASZYM SALONIE!

Wzmacniacze serii CX to dzieło miłości; produkt zespołu, którego zadaniem było wydobycie każdej kropli przyjemności i wszystkich szczegółów z każdego rodzaju muzyki. Te wzmacniacze pomogą odkryć nowy wymiar dźwięku. Wzmacniacza CXA80 musisz posłuchać, aby uwierzyć. Nominalna moc 80 W na kanał i klasa AB konstrukcji wzmacniacza ujawnią wszystkie szczegóły odtwarzanego dźwięku. Oddzielne, podwójne monofoniczne uzwojenia toroidalnego transformatora o niskim przepływie polepszają wydajność i razem z innymi detalami konstrukcyjnymi zapewniają niewiarygodne sterowanie głośnikami w szerokim, otaczającym i wciągającym polu dźwiękowym.

Aby zagłębić się w muzykę, którą kochasz, wzmacniacz CXA80 wyposażono w system konwersji cyfrowo-analogowej. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy konwertera cyfrowo-analogowego WM8740 firmy Wolfson o specyfikacji 24 bity/192 kHz wzmacniacz CXA80 oferuje wspaniałe ulepszanie dźwięku wszystkich źródeł cyfrowych. A ponieważ zaprojektowaliśmy go, mając w myślach domenę cyfrową, posiada dwa wejścia optyczne i jedno koncentryczne oraz asynchroniczne wejście USB AUDIO, umożliwiające bezpośrednie odtwarzanie dźwięku z komputera PC lub Mac. Dodaj opcjonalny odbiornik Bluetooth BT100, a zyskasz możliwość strumieniowej transmisji aptX, bezpośrednio ze smartfona lub tabletu, zapewniając sobie dostęp do muzyki z serwisów Spotify, YouTube i wielu innych.

Źródła analogowe znajdą coś dla siebie, dzięki symetrycznym wejściom XLR, wejściom na gniazdach CINCH i jednemu wejściu 3,5 mm na panelu przednim. Używanie wzmacniacza CXA80 to rozkosz. Opływowa mechanicznie tłumiona metalowa obudowa, szczotkowane wykończenie, łatwo czytelny panel przedni, to wszystko składa się na wzmacniacz, który jest tak piękny z zewnątrz, jak dobrze zaprojektowany wewnątrz.

Niezależnie od źródła, wzmacniacz CXA80 ujawni nowe głębie i warstwy dźwięku, pozwalając na nowo odkryć ulubioną muzykę.

Wybór konwertera cyfrowo-analogowego

Obydwa nasze wzmacniacze CXA60 i CXA80 używają tego samego konwertera WM8740 firmy Wolfson, z bardzo ważnego powodu: doskonale brzmi! W obiegu są nowsze konwertery Wolfson, jednak naszym zdaniem żaden nie brzmi wystarczająco dobrze, jak model WM8740. Dlatego wybieramy go za każdym razem.
 
Transformator „dwa w jednym”

Wzmacniacz CXA80 wykorzystuje dwa oddzielne uzwojenia dużego, toroidalnego transformatora. W efekcie są to jakby dwa toroidalne transformatory nawinięte na jednej obudowie, zapewniające oddzielne uzwojenia dla każdego modułu wzmacniającego. Jeśli w prawym kanale pojawi się duży przebieg nieustalony, nie wpłynie na pracę kanału lewego. Prąd jest pobierany z różnych miejsc, a nie z wspólnego, więc wyjście jest stabilne i pozostaje zrównoważone bez względu na to, czy lubisz Little Richarda, czy Lamb of God.

Dynamiczne tranzystory ThermalTrack

Zastosowane we wzmacniaczu CXA80 wyjściowe tranzystory mocy nie są zwykłą standardową propozycją. Posiadają zintegrowany, dynamiczny system ThermalTrack. Więc co to oznacza? Wyjściowy tranzystor mocy używa zazwyczaj termoelementu, zamontowanego bezpośrednio na radiatorze, który informuje system, że można go ponownie obciążyć, gdy osiągnięte zostaną temperatury kluczowania. Jednakże zastosowanie zintegrowanego systemu ThermalTrack zapewnia znacznie dokładniejszy pomiar rzeczywistej temperatury tranzystora i szybsze przekazywanie, bo nie występuje efekt opóźnienia cieplnego. To umożliwia nam precyzyjniejsze obciążenie wzmacniacza i to prawie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że wzmacniacz CXA80 zawsze działa z optymalną wydajnością.

Wyjście na subwoofer

Jeśli chcesz używać subwoofera jako elementu systemu głośników, wzmacniacz CXA80 nie ukarze cię za to. Ponieważ chcemy mieć pewność, że żadne zbędne wysokie częstotliwości nie będą trafiać do subwoofera, filtr wyjściowy ustawiliśmy na 3 kHz. Jest to wystarczająco wysoka wartość, aby zapobiegać przesunięciom fazowym, związanym z pracą filtra dolnoprzepustowego, co zdarza się poniżej częstotliwości 200 Hz. Efektem jest liniowy w fazie sygnał wyjściowy na subwoofer, który jest czysty i muzyczny.

W pełni symetryczne zarządzanie sygnałem

Pod obudową wzmacniacza CXA60 znajduje się rewolucyjny system zarządzania sygnałem. Po raz pierwszy nasi inżynierowie zdecydowali się na całkowicie symetryczny, a nie jednostronny tor sygnałowy. Konsekwencją tego jest to, że wszelkie zakłócenia, które mogłyby być przenoszone w sygnale audio podczas wędrówki przez wzmacniacz, są eliminowanie przed wyjściem.

Ponowne tworzenie toru sygnałowego

Seria CX oznacza zmianę sposobu, w jaki nasi inżynierowie podeszli do projektowania toru sygnałowego, a efektem tego jest jeden z naszych najlepszych wzmacniaczy muzycznych i rozrywkowych

Poprzednio doszliśmy do prawie chirurgicznych długości, aby zminimalizować zniekształcenia w celu uzyskania najlepszych rezultatów. To zawsze oznaczało 46 elementów w torze sygnałowym. W serii CX chcieliśmy znacznie zredukować tę ilość elementów. Tor sygnałowy wzmacniacza CXA80 zawiera teraz tylko 24 elementy. Największą różnicą jest to, że teraz jest również 500 elementów pomocniczych. Ich praca ma gwarantować, że 24 kluczowe elementy będą mieć optymalne warunki przez cały czas, bez względu na fluktuacje zasilania i inne czynniki.

To zrobiło wielką różnicę, gdy przyszło do strojenia. Poprzednio ulepszenie tylko jednego z 46 elementów dawało niewielką, czasem nawet trudną do zdefiniowania różnicę W serii CX te 24 elementy stały się naprawdę istotnymi komponentami. Zmiana tylko jednego z nich wpływa na charakter całego wzmacniacza. Możemy wyraźnie usłyszeć, co każdy z tych elementów robi.

Taka korekta zasadniczo zmienia charakter wzmacniacza. Słuchanie wzmacniacza serii CX jest zabawne, wciągające i ekscytujące.

Asynchroniczne wejście USB wysokiej rozdzielczości

Aby zaoferować rozdzielczość 24 bity / 192 kHz poprzez asynchroniczne wejście USB, używamy specjalnego urządzenia XMOS, dedykowanego dla wejścia USB. Napisaliśmy również dedykowany sterownik dla wszystkich użytkowników komputerów PC, zapewniający dostęp do wyższych częstotliwości próbkowania, dostępnych w trybie USB AUDIO 2. Ten wykonany na zamówienie kod pozwala nam przesyłać strumieniowo pliki dźwiękowe z najwyższą możliwą rozdzielczością.

Bluetooth skrojony na miarę


Jeśli chcesz używać wzmacniacza CXA80 z urządzeniem Bluetooth, oferujemy opcjonalny odbiornik BT100. Aby mieć pewność, że nie będzie interferować z innymi elementami wzmacniacza, jest izolowany wewnętrznie na płytce wejścia cyfrowego. To od podstaw zaprojektowane w Cambridge urządzenie, nawiązujące do audiofilskich wzorców także w przypadku przesyłu sygnału przez Bluetooth. Całe kodowanie dla odbiornika BT100, w tym implementacja aptX, odbywa się na miejscu. Dołączamy nawet przedłużacz, zapewniający uzyskanie najlepszego zakresu systemu Bluetooth.

Wierność klasycznej konstrukcji


Czasami dobrze jest zbytnio nie komplikować ponad miarę. Wzmacniacz CXA80 posiada wytłumioną, metalową obudowę wysokiej jakości, zaprojektowane tak, aby nic nie zakłócało działania elektroniki. Utrzymaliśmy również proste sterowanie głośnością. We wzmacniaczu CXA80 zastosowano logarytmiczny potencjometr ALPS. A do przełączania wejść wzmacniacz CXA80 używa przekaźników z posrebrzanymi stykami. To klasyczne podejście jest wciąż najlepszym sposobem przenoszenia sygnału, niż tranzystorowe lub elektroniczne przełączniki.


    Moc wyjściowa:80 WRMS przy obciążeniu 8 omów, 120 WRMS przy obciążeniu 4 omy
    Konwerter cyfrowo-analogowy:Wolfson WM8740
    Pasmo przenoszenia:<5Hz– 60kHz +/-1dB
    Analogowe wejścia audioSymetryczne XLR x 1, CINCH x 4, 3,5 mm typu JACK (MP3) x 1 (na panelu przednim)
    Cyfrowe wejścia audio:koncentryczne S/PDIF x 1, optyczne Toslink x 2, USB audio x 1, Bluetooth dla odbiornika BT100 (brak w wyposażeniu)
    Kompatybilność:toslink optyczne, S/PDIF koncentryczne, USB 1.0 i 2.0, odbiornik Bluetooth BT100
    Wyjścia:Głośniki A+B, słuchawkowe 3,5 mm, wyjście na przedwzmacniacz, wyjście na subwoofer
    Maksymalny pobór mocy:750W
    Pobór mocy w trybie czuwania:<0,5W
    Wymiary (H x W x D)*:115 x 430 x 341mm (4.5 x 16.9 x 13.4”)
    Waga:8,7kg

GWARANCJA POLSKIEGO DYSTRYBUTORA AUDIO CENTER !!