Audiosolutions Overture O302B mkIII

Ocena: 0
Cena: 3 245,00 zł 3245.00
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Darmowa dostawa od:
ilość
szt.

Opis

Audiosolutions O302B mkIII - kolumny głośnikowe, podstawkowe, do stereo i kina domowego.

Te niewielkie kolumny mają wielkie serce do grania, a ich charakter brzmienia pozwoli Ci zanurzyć się w nieograniczonej przestrzeni, mnogości szczegółów i subtelności organicznego brzmienia, a w niewielkim pomieszczeniu poniżej 20m2 zaskoczą Cię również swoją potęgą. Jak większość kolumn głośnikowych marki AudioSolutions, te niewielkie Overture O302B doskonale zgrywają się ze wzmacniaczami lampowymi nawet niewielkiej mocy, a łącząc je z dobrą hybrydą czy tranzystorem, będziesz zaskoczony jak wiele energii i pasji do muzyki zamknięto w tych podstawkowych obudowach. Mogą grać stojąc na półce, ale zapewniając im trochę miejsca i dobre podstawki, wykażą się w pełni.

Overture MK3 to linia rozpoczynająca ofertę AudioSolutions. Trzecia generacja Overture wprowadza zupełnie nowy design w porównaniu do swojego poprzednika. Te dość drastyczne zmiany wizualne oznaczają całkowicie przebudowane kolumny - obudowę, przetworniki i topologię zwrotnicy. Z dumą przedstawiamy Overture - ostateczny mariaż sztuki i technologii.

Overture MK2 została wyposażona w samoblokującą się konstrukcję skrzynki, która była wówczas dużym przełomem w porównaniu z typową, nieskomplikowaną konstrukcją obudowy. Pracując z ogromnym potencjałem samo zamykającej się obudowy, opracowaliśmy nowatorskie rozwiązanie - konstrukcja Box-in-a-Box. Ten typ obudowy jest używany w docenionych i zdobywających wiele nagród kolumnach Virtuoso i jest niezwykle sztywny, oraz ma bardzo dobre właściwości tłumiące. Znając jej zalety i potencjał, postanowiliśmy dostosować tę kosztowną technologię do naszych tańszych produktów z podstawowej linii. Overture MK3 wykorzystuje technologię obudowy Virtuoso i jest wyposażony w system Sectional-Box-in-a-Box. Cała konstrukcja to dwie odrębne obudowy, jedna w drugiej, oddzielone warstwą poliuretanu. Łączenia obudów są względem siebie przesunięte. Wewnętrzna skrzynka jest lżejsza, zewnętrzna ciężka. Warstwa poliuretanowa pomiędzy dwoma pudełkami działa jak materiał tłumiący. Cienka, ale sztywna obudowa wewnętrzna zapewnia niezbędne wsparcie dla samej konstrukcji, a także przekazuje energię wypromieniowanej fali wstecznej do zewnętrznych warstw obudowy bez gromadzenia energii w materiale i zapobiegania odbiciu fali wstecznej do słuchacza. Szybki transfer energii jest niezbędny, aby zapobiec oscylacjom o niskiej wartości Q, które mogą trwać stosunkowo długo i zrujnować precyzyjną reprodukcję dźwięku. Aby zilustrować oscylacje o niskim Q, pomyśl o huśtawkach, w których energia jest przechowywana przez dłuższy czas, a oscylacje zanikają powoli z powodu dużej masy i braku tłumienia. Wystarczy jeden impuls, aby uzyskać długotrwałe drgania, które są niepożądane w obudowach. Tak więc energia przenoszona ze skrzynki wewnętrznej dociera do skrzynki zewnętrznej, która ma dużą masę w porównaniu do obudowy wewnętrznej, która ma niskie siły napięcia wewnętrznego, a zatem wysokie właściwości tłumiące, aby rozproszyć energię tak szybko, jak to możliwe bez generowania niepożądanych przedłużonych oscylacji. Jednak same te dwie warstwy nie mogą zapewnić wydajnej wymiany energii i rozpraszania w ciepło. Dlatego tak ważna jest trzecia warstwa pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi skrzynkami - warstwa poliuretanu łącząca dwie szafki (o grubości ułamka milimetra), która zapewnia dodatkowe tłumienie ze względu na wysoką lepkość. Warstwa ta nie tylko działa jako dodatkowa bariera dla rozpraszania energii w postaci ciepła podczas przemieszczania się ze skrzynki wewnętrznej do zewnętrznej, ale także pomaga zewnętrznej skrzyni o dużej masie w szybkim zatrzymaniu jej ruchu. Aby zilustrować jego zasadę działania, możemy sobie wyobrazić, że huśtawka jest nagle zatrzymywana za pomocą miękkiej poduszki.

Overture MK3 została wyposażona w mocno ulepszone głośniki. Po doświadczeniach z potężnymi i skutecznymi głośnikami Figaro, zdecydowaliśmy się użyć podobnych materiałów w przetwornikach naszej nowej Overture MK3. Teraz oba głośniki mają te same stożki ER, co zapewnia niesamowitą wydajność. System magnetyczny i pierścienie tłumiące zostały przerobione tak, aby pasowały do Overture MK3, a także cewek drgających o dużej mocy, które zostały dodane, a których nie mieli ich poprzednicy. Wysokie częstotliwości są odtwarzane przez lekki głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, który jest ulepszoną wersją głośnika wysokotonowego MK2. Dzięki temu przerobionemu przetwornikowi mogliśmy zastosować bardziej selektywny i wydajniejszy system mini-tub. Nowy system mini-tub jest nieco głębszy i nieco szerszy, obliczony jest na pokrycie pasma, w którym miękka kopuła powinna zacząć się wyginać i ma zapobiegać temu zjawisku, szczególnie gdy gra głośno. Ponadto nowy Mini-Horn zapewnia lepsze wyrównanie czasowe przetworników.

Wszystkie nasze serie głośników są wyposażone w Mini Horn. Jest to nasze specjalne podejście do głośników wysokotonowych z miękką kopułką. Wiadomo, że głośniki wysokotonowe z miękką kopułką mają duże zniekształcenia, gdy grają głośno. Zniekształcenia rosną wykładniczo, ponieważ środkowa część kopułki przestaje się poruszać na określonych poziomach i częstotliwościach, a zatem wygina się w sposób niekontrolowany. Wynika to z natury miękkiej kopuły. Niektórzy producenci używają tłumika nad kopułką głośnika wysokotonowego z materiałem tłumiącym dotykającym środka kopuły, aby tłumić ten niepożądany efekt. Problem z takim systemem występuje na różnych poziomach głośności, ponieważ nie jest liniowy. Siła, z którą środek kopułki uderza w materiał tłumiący jest stała i nie zmienia się podczas wychylenia głośnika wysokotonowego. Inni używają materiałów usztywniających, takich jak tytanowe usztywnienie przyklejone do kopułki. To rozwiązanie jest znacznie lepsze, ale nie jest pozbawione wad. Usztywnia konstrukcję, ale dodaje jej masy, a tym samym bezwładności kopułki psującej charakterystykę impulsową i wrażliwość. Jest to również dość kosztowne w produkcji z niskimi tolerancjami, aby parametry elektryczne i akustyczne nie różniły się między seriami. Z drugiej strony nasz Mini Horn jest znacznie wydajniejszy w produkcji i powtarzalny z niskimi tolerancjami. Mini-Horn opiera się na tłumieniu akustycznym, tak jak w zwykłych tubach. Dokładnie mierzymy, przy których częstotliwościach głośnik wysokotonowy zaczyna się wyginać i emitować lawinę zniekształceń. Mini Horn jest obliczany i produkowany zgodnie z pożądanymi specyfikacjami w celu tłumienia tych częstotliwości. Rezultatem jest proporcjonalne tłumienie ruchu głośników wysokotonowych. Im głośniej gra, tym bardziej tłumi go własny emitowany dźwięk. Jest opisywany jako impedancja akustyczna i jest silnie zależny od kształtu mini-tuby. Innym aspektem jest to, że Mini Horn zwiększa czułość, przeciwnie jak w poprzednich przykładach.

Overture MK3 jest wyposażony w eleganckie, stabilne nóżki i kolce zapewniające stabilność i lepszą wydajność. W zestawie znajdziesz również podstawki ochronne na kolce, jeśli chcesz umieścić głośnik na drewnianej podłodze. Kolce są gwintowane i mają rozmiar M6. Standard ten pozwala klientowi na eksperymentowanie z innym typem kolców lub nóżkami tłumiącymi według własnego uznania.

Zmodernizowaliśmy terminale głośnikowe do masywnych metalowych wykończonych ładnym matowym, satynowym srebrem. Te zaciski mogą pomieścić każdy wyprodukowany dziś wysokiej klasy kabel z dowolnymi zakończeniami i zapewniają odpowiedni chwyt podczas dokręcania.

Overture MK3 jest oferowany w dwóch standardowych kolorach Gloss Black i Gloss White. W opcjach dodatkowych oferujemy trzy rodzaje eleganckich oklein - dąb, mahoń i wenge.

Specyfikacja techniczna:

  • Wymiary (WxSxG): 360mm x 210mm x 330mm
  • Waga: 9 kg / szt
  • Waga w kartonie: 12 kg / szt
  • Czułość: 90 dB przy 2,83 V 1 m
  • Nominalna moc znamionowa: 70 W rms
  • Maksymalna moc: 140 W;
  • Impedancja: nominalna 4,0 Ω
  • Częstotliwość podziału: 3000 Hz
  • Pasmo przenoszenia (środowisko pokojowe): 47-26000 Hz
  • Przetworniki: 2,5 cm głośnik wysokotonowy z jedwabną kopułką, 2 x 15,2 cm przetwornik nisko-średniotonowy ze stożkiem papierowym ER

Cena za sztukę. Kolumny sprzedawane wyłącznie parami.

Kolumny nowe fabrycznie zapakowane.

Gwarancja oficjalnego polskiego dystrybutora.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl