Meze Empyrean słuchawki wokółuszne otwarte

Producent: Meze
Ocena: 0
Cena: 12 900,00 zł 12900.00
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1-2 dni robocze
Darmowa dostawa od:
12900.00 ilość
szt.

Opis

Połączenie najwyższej jakości materiałów, wykwintnego kunsztu i szczegółowości bezsprzecznie czyni Meze Empyrean jednymi z najbardziej innowacyjnych technologicznie planarnych słuchawek na świecie.

Ponadczasowe dzieło HI-FI

Empyrean zrodziły się z pasji, ciekawości i innowacji. Jako firma, pozwoliliśmy sobie na swobodę eksperymentowania i podejmowania ryzyka w poszukiwaniu idealnego dźwięku. Aby wygenerować coś naprawdę niezwykłego, trzeba odważyć się badać i to właśnie zrobiliśmy z Empyreanami. Przesunęliśmy i udoskonaliliśmy standardy branżowe i osiągnęliśmy prawdziwy przełom dla audiofilów.” - Antonio Meze, projektant i założyciel Meze Audio

Słuchawki Empyrean to produkt dwóch firm pasjonatów, które wspólnie poszukują możliwości wykraczających poza ich indywidualne możliwości. Rezultatem są bezkompromisowe słuchawki, które ucieleśniają śmiałe podejście estetyczne i zorientowane na użytkownika Meze oraz doświadczenie Rinaro w zakresie badań i rozwoju w dziedzinie przetworników ortodynamicznych.

Rinaro to rozwijająca się firma audio, która ma w sercu swojej technologii zespół badawczo-rozwojowy, który od lat osiemdziesiątych był na czele rozwoju przetworników planarno-magnetycznych. To, co pierwotnie rozpoczęło się jako finansowana przez państwo inicjatywa z naciskiem na innowacje, weszło teraz w nowy rozdział rozwoju wraz z otwarciem nowoczesnego zakładu przemysłowego na Ukrainie.

Architektura Isodynamicznego® szeregowo hybrydowego przetwornika

MZ3 posiada dwie cewki o kształcie serpentyny oraz spirali, które pomagają w utworzeniu fali dźwiękowej odpowiadającej konstrukcji ludzkiego ucha. Pomaga to w wyeksponowaniu częstotliwości powyżej 10 kHz oraz wpływa na dokładność lokalizowania źródeł pozornych poprzez rozproszenie opóźnień fal krótkich przez redukcję odbić. Kluczowe były redukcja wagi oraz zwiększenie skuteczności, co pozwoliło znacznie wydłużyć sesje odsłuchowe bez uczucia zmęczenia. Zarówno jakość dźwięku, jak i komfort potraktowano priorytetowo. Technologie poprawiające jakość dźwięku idą w parze z pieczołowicie zaprojektowaną obudową, która umożliwia długie oraz przyjemne odsłuchy. Niską masę udało się uzyskać poprzez zastosowanie włókna węglowego oraz wycinanego maszynowo aluminium. Także skórzany pałąk wykorzystuje specjalnie zaprojektowany system skrzydełek odpowiedzialnych za równomierną dystrybucję masy, zaś skórzane nausznice mają kształt dostosowany do ludzkiego ucha.

Ergonomiczne podejście prowadzi do nowego sposobu myślenia

Aby stworzyć audiofilskie słuchawki, które jest mocne, a jednocześnie lekkie, konieczne jest zmaksymalizowanie mocy wyjściowej przy jednoczesnym zmniejszeniu masy.

Masę zminimalizowano, optymalizując strukturę magnesu wokół owalnego kształtu, który jest bardziej dopasowany do ucha. Moc wyjściowa została zwiększona dzięki zastosowaniu w pełni przeprojektowanej cewki i konstrukcji magnesów, które zoptymalizowały aktywny obszar roboczy przetwornika w jego owalnym kształcie.

Innowacyjną cechą obudowy Isomagnetycznej® jest uchwyt magnetyczny, który wykorzystuje pole rozmagnesowania generowane przez przetwornik, aby utrzymać nausznik w miejscu, jednocześnie przekierowując pole magnetyczne z powrotem do przetwornika i poprawiając jego wydajność - opatentowane płytki ferromagnetyczne kierują pole odmagnesowania z powrotem do przetwornika, zwiększając wydajność o 1 db lub 12% i odbijając 95% pól odmagnesowujących od głowy.

W pełni serwisowalne

Podstawowym przekonaniem Meze jest tworzenie produktów, które trwają. Empyreany nie są inne: od wymiennych nauszników po materiały o wysokiej jakości, każda część na obudowie słuchawek jest możliwa do serwisowania i demontażu przez nasz wykwalifikowany zespół.

Akcesoria

- Wytrzymała aluminiowa walizka z piankowymi wkładkami
- Dwa zestawy nauszników - ze skóry i z Alcantary
- kabel premium (od 12.06.2023)do wyboru miedź albo miedź posrebrzana oraz rodzaj wtyku 2.5 (1,3 m)/3.5 (1,3 m)/4.4 (1,3 m)/6.3 (2,5 m)/XLR (2,5 m) 

Specyfikacja techniczna

Typ przetwornika: Isodynamiczny szeregowo hybrydowy Rinaro
Typ konstrukcji: Otwarta, wokółuszna
Pasmo przenoszenia: 4 - 110,000 Hz
Impedancja: 31,6 Ω
Wejściowe SPL: 100 dB (1 mW/1kHz)
Maksymalne SPL: >130 dB
THD: <0.1%
Waga: ~430 g

Przetwornik

Kształt: Owalny
Rozmiar: 102 mm x 73 mm
Waga: 82 g
Obudowa: ABS z włóknem szklanym
Typ membrany: Rinaro ISOPLANAR®
Powierzchnia membrany: 4650 mm²
Waga membrany: 0,16 g
Masa akustyczna: 10,7 kg/m4
Typ układu magnesów: Isodynamiczny
Rozmiar układu magnesów: 75 mm x 49 mm
Strumień magnetyczny: 0,35 T

Słuchawki nowe fabrycznie zapakowane.

Gwarancja oficjalnego polskiego dystrybutora.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl