Naim NDX2

Producent: Naim
Ocena: 0
Cena: 33 499,00 zł 33499.00
Dostępność: Produkt na zamówienie. Zapytaj o czas realizacji.
Darmowa dostawa od:
33499.00 ilość
szt.

Opis

NDX to odtwarzacz plików audio, dzięki któremu możemy odtwarza ć muzykę w całym domu. Za jego pomocą możemy odtwarzać pliki z dysków UPnP, stacje radia internetowego, dźwięk z iPodów i iPhone’ów, a także pliki przechowywane na urządzeniach USB. Wszechstronność urządzenia dopełniają trzy cyfrowe wejścia S/PDIF, zdolne przyjąć pliki wysokiej rozdzielczości.
NDX jest jednak czymś więcej, niż tylko wszechstronnym sieciowym odtwarzaczem plików. To realizacja doświadczeń firmy Naim z cyfrowym dźwiękiem i wiedzy, skutkujących dźwiękiem o jakości równoważnej z najlepszymi w swojej klasie odtwarzaczami – odtwarzaczem płyt CD CDX2 oraz odtwarzaczem plików HDX. NDX to muzyka podana w niezwykle czysty, świeży sposób, z zachowaniem oryginalnej dynamiki, rytmu i tempa.. Urządzenie to dało początek zupełnie nowej klasie high-endowych źródeł dźwięku.

Streaming plików audio
Po podłączeniu do analogowego lub cyfrowego wejścia przedwzmacniacza, NDX otworzy przed nami niezwykły potencjał audio związanego z siecią komputerową. To bezprzewodowy lub przewodowy dostęp do sieci, możliwość przesyłu sygnału poprzez protokół UPnP, włączając w to zapisane na komputerze lub dysku sieciowym biblioteki iTunes. NDX odtwarza wszystkie typowe, a także bardzo nietypowe, pliki oraz dekoduje formaty o rozdzielczości do 24 bitów/96 kHz: WMA, MP3, MMS, AAC, Apple Lossless (z iPoda), WAV, FLAC, AIFF i Ogg Vorbis. Urządzenie rozpoznaje także playlisty M3U i PLS i zapewnia odtwarzanie wszystkich bezstratnych formatów bez przerw między utworami (tryb „gapless”).
Za pośrednictwem NDX mamy dostęp do tysięcy internetowych stacji radiowych. Dostępny jest też opcjonalny moduł tunera FM/DAB, który można zintegrować bezproblemowo z interfejsem użytkownika. Za pomocą złącza USB na panelu przednim możemy odtworzyć muzykę z iPoda lub iPhone’a, jak również pliki audio zapisane na przenośnych dyskach USB. NDX ma certyfikat Apple’a, umożliwiający odczyt zapisanych na iPodzie/iPhonie plików cyfrowych, z ominięciem wewnętrznych przetworników D/A tych urządzeń, pozwalając w ten sposób poprawić jakości dźwięku.
Trzy, osobno wybierane, wejścia cyfrowe umożliwiają zdekodowanie sygnału S/PDIF z odtwarzaczy CD, komputerów i innych źródeł cyfrowych w rozdzielczości do 24 bity/192 kHz. Do dyspozycji otrzymujemy: optyczny TosLink oraz koaksjalne: RCA i BNC. Oznacza to maksymalną uniwersalność i optymalizację jakości dźwięku z dowolnego źródła.

Sposoby sterowania
Jeśli urządzenie cyfrowe nie ma intuicyjnego interfejsu użytkownika, nie mają znaczenia ani jakość dźwięku, ani uniwersalność. Odtwarzaczem NDX można sterować na trzy sposoby: za pomocą przycisków na panelu przednim, pilotem zdalnego sterowania lub przy użyciu aplikacji Naim n-Stream na iPhone’a. n-Stream umożliwia również na wybór źródła dźwięku i poziom siły głosu w przedwzmacniaczach Naima i w przetworniku DAC. Sterowanie NDX-em jest proste i intuicyjne.

Wejście do świata muzyki
Podłączając NDX-a do systemu hi-fi świat sieciowego audio otwiera się przed nami na nowe, ekscytujące odkrycia. To świat formatów wysokiej rozdzielczości, streamingu UPnP i nieprzebranych zasobów radia internetowgo. Dzięki wyrafinowanej technologii firmy Naim to także świat wysokiej jakości dźwięku, gdzie słucha się muzyki w aktywny sposób, w którym muzyka komunikuje się bezpośrednio ze słuchaczem.

Streaming – co to jest?
NDX to jeden z najbardziej ambitnych technicznie projektów Naima. Zarówno duża różnorodność cyfrowych źródeł audio, formatów, a także konieczność jak najlepszego ich zdekodowania i wysłania przez analogowe wyjścia z maksymalną wiernością, wymagały zastosowania i rozwinięcia wielu innowacyjnych technologii. W NDX-ie zastosowano pełne spektrum unikalnej, niezwykle zaawansowanej techniki obróbki sygnałów cyfrowych i ich przetwarzania firmy Naim, opracowanych dla topowych odtwarzaczy CD tej firmy. Dla przykładu, NDX korzysta z tego samego bufora RAM i technologii minimalizowania jittera zegara głównego, co przetwornik cyfrowo analogowy Naim DAC. To także konwerter D/A Burr Brown, zastosowany także w odtwarzaczu twardodyskowym HDX, jak również układ oversamplingu i filtrów cyfrowych, dzięki którym firma Naim znajduje się w ścisłej czołówce producentów urządzeń przeznaczonych do odtwarzania cyfrowej muzyki.
Selekcjonowane komponenty oraz sześciowarstwowa płytka główna zostały zoptymalizowane pod kątem jakości dźwięku, a klasyczna niemagnetyczna obudowa wykonywana z aluminium, charakterystyczna przede wszystkim dla Naima, jak i konstrukcja panelu frontowego, zapewniają minimalizację efekt mikrofonowania. NDX to rasowy, audiofilski produkt, w którym maksymalizacja jakości dźwięku była kluczem do wszystkich decyzji.
Podobnie jak w przypadku innych produktów firmy Naim, elementem kluczowym dla brzmienia tego urządzenia jest wyjątkowa uwaga poświęcona zagadnieniom redukcji szumów oraz stabilizacji zasilania. Potężny transformator sieciowy, ponadwymiarowe kondensatory filtrujące, niezależne zasilacze dla każdej sekcji i wielostopniowe stabilizatory napięcia wraz z precyzyjnym rozkładem ścieżek sygnału i topologią masy zapewniają minimalny poziom szumów własnych.

Specyfikacja techniczna:

Wejścia audio
- Częstotliwości próbkowania S/PDIF do 192 kHz
- USB panel przedni
- UPnP Streaming UPnP o rozdzielczości do 24 bity/96 kHz (WAV i FLAC)
- Antenowe DAB/FM, WiFi
- Zakres tunera DAB (pasmo lll i L), FM (87,5 – 108 MHz)
- Inne Ethernet

Wyjścia audio
- Analogowe DIN i RCA
- Napięcie wyjściowe 2,1 V RMS (1 kHz)
- Impedancja wyjściowa 10 Ω (max)
- Minimalna impedancja obciążenia 10 kΩ
- Pasmo przenoszenia 10 Hz – 20 kHz (+0,1/-0,5 dB)
- THD+N <0,1 % (10 Hz -18 kHz)
- Odpowiedź fazowa faza liniowa
- Cyfrowe (typ) S/PDIF, BNC 75 Ω

Sterowanie
- Podczerwień RC5
- Wejście trigger Mini-jack 3,5 mm na tylnym panelu (RC5)
- Wyjście trigger Mini-jack 3,5 mm na tylnym panelu (RC5) x 2
- RS232 DE9 żeńskie (tylko do aktualizacji oprogramowania)
- Ethernet CAT-5, WiFi
- USB 1 na panelu przednim

Formaty
- Formaty audio Radio internetowe (WMA, streaming MP3, MMS), playlisty (M3U, PLS), MP3, AAC (do 320 kbit/s, CBR/VBR) Apple Lossless (z iPoda), pliki typu WMA (do 320 kbit/s), WAV i FLAC (do 24 bitów/96 kHz tylko dla urządzeń UPnP lub USB), AIFF, Ogg Vorbis
- Radio internetowe vTuner 5*
- Obsługa serwisów streamingowych Spotify i Tidal

Interfejs użytkownika
- Panel przedni
- Przenośne aplikacja dla urządzeń iPhone/iTouch

Zasilanie
- Opcje zasilania wewnętrzne lub zewnętrzne
- Pobór mocy (max) 60 W

Certyfikaty i licencje
- Certyfikaty Apple (made for iPod), vTuner Premium
- Licencje MP3, AAC, DAB

Wielkość
- Wymiary 87 x 432 x 314 mm (W x S x G)
- Masa 10 kg

Odtwarzacz nowy fabrycznie zapakowany.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl