Naim Uniti Atom Headphone Edition

Producent: Naim
Ocena: 0
Cena: 11 999,00 zł 14 499,00 zł 11999.00
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1-2 dni robocze
Darmowa dostawa od:
11999.00 ilość
szt.

Opis

Audiofilski system all-in-one Naim Uniti Atom Headphone Edition (ze wzmacniaczem słuchawkowym)

Naim Uniti Atom Headphone Edition (HE) umieszcza aplikacje wzmacniacza, przesyłania strumieniowego i wzmacniacza słuchawkowego w jednej luksusowej obudowie.

Uniti Atom Headphone Edition został w pełni przeprojektowany, aby zaoferować optymalną jakość odsłuchu. Wykorzystując technologię trickle-down ze swojego flagowego wzmacniacza Statement, Naim opracował nowy dyskretny wzmacniacz słuchawkowy, zdolny do zasilania nawet najbardziej zaawansowanych słuchawek.

Zoptymalizowana pod kątem słuchawek wersja systemu Unity Atom brytyjskiego specjalisty od sprzętu muzycznego, łączy w sobie urządzenie do transmisji strumieniowej dla platform takich jak TIDAL i Spotify z wysokiej jakości wzmacniaczem słuchawkowym i nie tylko.

Po stronie przesyłania strumieniowego jest ta sama technologia, której Naim używał już w swoich odtwarzaczach Mu-so drugiej generacji, Uniti i ND 555. Jest natywna obsługa TIDAL, Spotify Connect i Qobuz, a także przesyłanie strumieniowe Chromecast i AirPlay 2 w celu uzyskania dostępu do innych usług i statusu Roon Ready. Tymczasem TIDAL Connect zostanie dodany za kilka miesięcy, mówi Naim.

Obsługuje do 24 bitów/384 kHz WAV, FLAC i AIFF, a także ALAC. W przypadku plików MP3 i AAC dostępna jest obsługa do 48 kHz/320 kbitów (16 bitów) oraz do 48 kHz (16 bitów) OGG i WMA. Jest DSD 64 i 128F, a wreszcie obsługa SBC i AAC przez Bluetooth.

Aby zapewnić łączność, dostępny jest port Ethernet i WiFi 802.11ac, a także port USB, który może odtwarzać muzykę z dysków zewnętrznych. Można podłączyć do pięciu produktów Naim Streaming i zsynchronizować ich odtwarzanie, a wszystko to sterowane za pomocą aplikacji Naim. Jeśli obsługujesz tylko Uniti Atom Headphone Edition, masz przedni panel z przyciskami i tradycyjnym obrotowym pokrętłem głośności lub możesz użyć dołączonego pilota Zigbee.

Zamiast odtwarzać muzykę przez zestaw kolumn, najnowszy box Naima skupia się na jednym słuchaczu. Jest wyposażony w nowy transformator, który, jak mówi Naim, został przerobiony, aby zapewnić najlepszą moc dla wzmacniacza słuchawkowego. Nowy projekt układu tranzystorów dyskretnych umożliwia Uniti Atom Headphone Edition uzyskanie zbalansowanych wyjść słuchawkowych, zarówno na 4-pinowym złączu XLR jak i Pentaconn, maksymalizując możliwości brzmieniowe high-endowych słuchawek wyposażonych w te złącza. Dostępne jest również standardowe wyjście 6,3 mm.

Sam wzmacniacz to klasa A, która może przełączyć się na klasę AB. Zwykle przy normalnej głośności trzyma się klasy A, ale gdy zwiększysz moc - i impedancja słuchawek spadnie - wtedy może dodać moc klasy AB do najwyższego dB. Jest 1,5 W na kanał przy 16 Ω, niezależnie od używanego wyjścia, a Uniti Atom Headphone Edition łączy się ze wszystkimi wyjściami jednocześnie.

Uniti Atom Headphone Edition może również pełnić rolę przedwzmacniacza strumieniowego, zasilającego aktywne głośniki w systemie instant, lub wzmacniacza mocy napędzającego głośniki pasywne.

Specyfikacja techniczna:

  • wejścia audio: cyfrowe: 2x optyczne S/PDIF do 96kHz, koncentryczne RCA (do 24bit/192kHz, DoP 64Fs), analogowe: 1x para stereo RCA, USB: 2x USB 2.0 (złącze typu A)
  • wyjścia audio: symetryczne wyjście przedwzmacniacza XLR, wyjście przedwzmacniacza RCA
  • wyjścia słuchawkowe: 4,4 mm Pentaconn (symetryczne) 4-pinowe XLR (symetryczne) 6,35 mm (¼ cala) jack (niesymetryczne), 1,5 W RMS na kanał przy 16 omach, odpowiednie dla słuchawek od 16 omów i więcej
  • sieć: Ethernet (10/100Mbps), WiFi (802.11 b/g/n/ac z wewnętrzną anteną)
  • streaming: Apple AirPlay 2, wbudowany Chromecast, UPnPTM, Spotify® Connect, TIDAL, Roon Ready, Bluetooth, radio internetowe, Qobuz
  • multiroom: synchronizuj do pięciu produktów Naim Streaming i steruj za pomocą aplikacji Naim
  • wymiary produktu: 95 x 245 x 265 mm
  • waga netto: 7,00 kg

Urządzenie nowe fabrycznie zapakowane.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl