Yaqin MS-300C

Producent: Yaqin
Ocena: 0
Cena: 5 599,00 zł 5599.00
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: po dostawie
Darmowa dostawa od:
5599.00 ilość
szt.

Opis

Yaqin MS-300C jest wzmacniaczem lampowym pracującym w układzie single-ended oparty na 2 lampach mocy 300B (legendarna trioda bezpośrednio żarzona) oraz 4 lampach sterujących: 6SN7 x 2 oraz 12AT7 x 2. W układzie prostownika zamiast diod krzemowych zastosowano podwójną diodę elektronową 5U4GB (zam. 5Z3P lub CV841). Model ten jest wyposażony w ręczną regulację biasu lamp mocy.

We wzmacniaczu zastosowano układ chroniący lampy przy procedurze startu. Po włączeniu napięcia zasilającego, wzmacniacz przechodzi w stan mute – na przednim panelu świeci się odpowiednia dioda. Przez kilkadziesiąt sekund jest podawane do lamp napięcie żarzenia, po czym do lamp wejściowych podawane jest napięcie anodowe. Po kilku sekundach napięcie anodowe podawane jest też do stopnia wyjściowego, a wzmacniacz przechodzi w stan gotowości. Cała procedura zajmuje ok. 40s. 

W zasilaczu tego wzmacniacza zastosowano osobne transformatory zasilające, dławiki i filtry dla poszczególnych stopni umożliwiają ich całkowitą izolację. Zastosowano kondensatory o dużych pojemnościach w układach filtrujących tętnienie sieci. Na przednim panelu umiejscowiono wyjście słuchawkowe, 4 przełączniki selektora wejść, oraz pokrętło potencjometru. Regulacja wzmocnienia odbywa się także za pomocą pilota który uruchamia serwo mechanicznie połączone z potencjometrem. Z tyłu wzmacniacza dysponuje czteroma wejściami liniowymi RCA oraz wyjścia mocy dla głośników 4 i 8 Ohm 

Do wzmacniacza dodawany jest solidny pilot aluminiowy do zmiany głośności oraz wyboru wejść oraz kabel zasilający klucz imbus oraz śrubokręt do regulacji biasu. Wszystko umieszczono w solidnej obudowie. Klatka ochronna na lampy mocy zbudowana jest z aluminium.

W konstrukcji zastosowano transformatory firmy STALLOY , wysokiej jakości rezystory metalizowane, selekcjonowane kondensatory elektrolityczne. Wszystko umieszczono w solidnej obudowie. Klatka ochronna na lampy mocy zbudowana jest z aluminium.

Wzmacniacz jak na tak małą moc gra dość dynamicznie, z dobrym głębokim basem i bardzo dobrym rozciągnięciem na drugim skraju pasma. Szybko daje się zauważyć rozdzielczość, głównie w zakresie tonów średnich i wysokich. Nic się nie zlewa detale nie giną pod natłokiem innych dźwięków. Średnica jest mocna z bardzo dobrą separacją głosów, szczegółowa i czysta. Charakter wysokich tonów jest delikatny z dużą detalicznością. Bas potrafi zagrać nisko i miękko chodź nie jest spektakularny. Nie jest rozlazły i słabo kontrolowany. Mikrodynamika wzmacniacza jest na dość wysokim poziomie. W całym pasmie słychać wszystkie drobne uderzenia, dmuchnięcia, szarpnięcia.

Ważnym zagadnieniem we wzmacniaczu jest regulacja biasu czyli prądu spoczynkowego lamp mocy. Jego wartość ma bardzo mocny wpływ na charakter brzmienia. Producent zaleca 0,8V ( co daje spoczynkowy prąd anody na poziomie 80mA). Czym większa wartość biasu dźwięk staje się mocno wyżyłowany, napięty, znikają basy i wypełnienia, wysokie tony zaczynają być bardzo ostre. Gdy zmniejszamy bias dźwięk robi się bardziej neutralny, pojawia się bass, góra odpuszcza. Optymalne ustawienie zależy od zastosowanych głośników i preferencji słuchacza.

Główne cechy:

  • Yaqin Wzmacniacz lampowy HiFi pracujący w układzie single-ended o mocy 2x8,5W w klasie A, pracujący w trybie triodowym.
  • Szeroki zakres pasma częstotliwości 5Hz-46kHz (-2dB),
  • Wyjście słuchawkowe, zdalne sterowanie wzmocnieniem i selektorem wejścia sygnału
  • Wzmacniacz reprodukuje bardzo wyrównany dźwięk, bez żadnych podbarwień
  • Bardzo dobrze oddaje scenę z dużą ilością detali. Brak jakichkolwiek przydźwięków czy szumów to zaleta wysokiej jakości zastosowanych transformatorów
  • Doskonale radzi sobie z napędzaniem kolumn o sprawności rzędu 86-87dB
  • Dedykowany jest szczególnie dla konstrukcji kolumn w typowej obudowie zamkniętej (Compact) bez tunelu bass-reflex
  • Najlepiej współpracuje z kolumnami o wysokiej impedancji.

Gwarancja 2 lata polskiego dystrybutora.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl