Odtwarzacze sieciowe stereo

Bardziej popularne od kupowania płyt jest dziś korzystanie z abonamentów platform streamingowych. Słuchanie muzyki w ten sposób jest możliwe dzięki urządzeniom, które jednocześnie pozwalają na odtwarzanie radia internetowego lub utworów znajdujących się na lokalnym dysku sieciowym. Odtwarzacze sieciowe audio, bo o nich mowa, są liczną grupą, mogącą pochwalić się wieloma pożądanymi parametrami.

Kup jedno z najlepszych rozwiązań na rynku i przekonaj się, jak czysty może być dźwięk!

Jak działają odtwarzacze strumieniowe?

Odtwarzacz uzyskuje sygnał z sieci Wi-Fi lub poprzez kabel Ethernet. W trakcie korzystania z serwisu streamingowego urządzenie pobiera część danych do wewnętrznego bufora, po czym uwzględniając aktualną prędkość łącza, określa czy cały utwór ściągnie się szybciej, niż się skończy. Strumieniowanie umożliwia odtwarzanie utworów bez żadnych opóźnień i przerw.

Jakie cechy mają odtwarzacze sieciowe?

Istotne przy zakupie kwestie to:

  • Bezproblemowa obsługa serwisów streamingowych – urządzenia z wyższej klasy współpracują z większością serwisów, podczas gdy podstawowe modele obsługują jedynie te najpopularniejsze platformy.
  • Sterowanie przy użyciu aplikacji – centrum sterowania systemem audio możesz mieć we własnym telefonie.
  • Przejrzysty wyświetlacz – obsługa urządzenia z wyświetlaczem jest zdecydowanie prostsza i przyjemniejsza. Na ekranie znajdują się informacje dotyczące m.in. nazwy utworu czy wykonawcy, długość, pozostały czas itp.
  • Możliwość odtwarzania plików z dysku NAS – dzięki temu skorzystasz z zasobów zgromadzonych na dysku sieciowym.
  • Możliwość odtwarzania plików hi-res – prócz odtwarzania muzyki z platform streamingowych, streamer powinien umożliwić Ci korzystanie z własnych plików, zgromadzonych na urządzeniach podłączanych za pomocą USB.

Odtwarzacz multimedialny sieciowy – korzyści

Produkowane zgodnie z najnowszymi technologiami odtwarzacze strumieniowe są uniwersalne. Dotyczy to zwłaszcza możliwości obsługi wielu sygnałów (również bluetooth). Multimedialny odtwarzacz sieciowy umożliwi Ci więc słuchanie ulubionych utworów nie tylko z internetowych stacji radiowych czy serwisów streamingowych, ale też z własnych urządzeń i playlist.

Odtwarzacze sieciowe audio – rodzaje

Odtwarzacze audio to rodzina urządzeń dzieląca się na kilka rodzajów.

  • Modele podstawowe – użyjesz ich w trakcie słuchania muzyki z serwisów streamingowych oraz z radia internetowego. Urządzenie najczęściej wyposażone jest w wyjście analogowe 2 × RCA oraz w wyjście optyczne.
  • Streamery audio z funkcją przedwzmacniacza – połączenie dwóch funkcji w jednym urządzeniu sprawia, że jest ono jednym z istotniejszych elementów audiofilskiego zestawu. Streamer umożliwia odtwarzanie i sterowanie głośnością muzyki.
  • Streamery audio z wejściami cyfrowymi – obecność wejść cyfrowych umożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń audio. Taki odtwarzacz powinien konwertować sygnał cyfrowy do postaci analogowej, W przeciwnym razie trzeba będzie dokupić zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy, co podniesie koszt całego systemu.
  • Odtwarzacze audio ze wzmacniaczem – inaczej zwane wzmacniaczami sieciowymi.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl