Aktualności

Pylon Audio Diamond 28 MKII

Podziel się

Producent polskich kolumn Pylon Audio poinformował o wprowadzeniu na rynek następców bestsellerowej serii Diamond w wersji MKII.

Na początek zaprezentowano kolumny podłogowe Diamond 28 MKII. Ten model jest już dostępny w sprzedaży. W grudniu mają pojawić się pozostałe kolumny podłogowe 25 i 30. Po nowym roku do reszty dołączą kolumny podstawkowe.

Co nowego w serii Diamond MKII?

Pylon Audio:

W Diamond 28 mk II wprowadziliśmy specjalnie przeprojektowane przez naszych inżynierów, customowe przetworniki niskośredniotonowe norweskiej firmy Seas. Wyróżniają się one nietypową dla konstrukcji 2,5-drożnej kombinacją: górny głośnik ze stożkiem fazowym i lekką 1-calową cewką oraz dolny woofer z masywnym obwodem magnetycznym i cewką 1,5-calową o szerokim zakresie liniowej pracy. Obydwa przetworniki zostały do siebie zbliżone. Źródło dźwięku jest zatem spójne i mniej wrażliwe na zmiany wysokości odsłuchu, a ich współpraca w polu akustycznym lepsza.

Odświeżyliśmy również głośnik wysokotonowy. Tweeter w Diamondach 28 mkII to konstrukcja firmy Scan-Speak z neodymowym układem magnetycznym, podwójną komorą rezonansową i zmienionym frontem wykonanym z trwałej gumy komórkowej w czarnym, bardziej pasującym do designu kolorze. Zmiany wpłynęły na jeszcze lepszą szczegółowość i mikrodynamikę najwyższych częstotliwości.

W stosunku do poprzednika delikatny lifting przeszedł również design kolumny. Bryła charakteryzuje się nieco większym pochyleniem, co, poza walorami estetycznymi, poprawia integrację czasową poszczególnych pasm. Całkowicie przeprojektowana została też podstawa kolumny, dzięki czemu sylwetka zestawu nabrała smukłości przy zachowaniu ponadczasowego, minimalistycznego charakteru.

Oprócz dokładnie przemyślanych, precyzyjnie rozmieszczonych wzmocnień i użebrowań zastosowaliśmy, obok naturalnej wełny owczej, nowy materiał wygłuszeniowy. Całość została przetestowana za pomocą wibrometru laserowego oraz naszej komory bezechowej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl