Audio GD Master 10

Producent: Audio GD
Ocena: 0
Cena: 12 899,00 zł 12899.00
Dostępność: Produkt na zamówienie. Zapytaj o czas realizacji.
Darmowa dostawa od:
12899.00 ilość
szt.

Opis

MASTER-10 to w pełni zbalansowana konstrukcja wykorzystująca unikalną technologie ACSS. Użytkując MASTER-10 możemy cieszyć się brzmieniem muzyki takim, jakie przekazali muzycy, realizatorzy i producenci muzyczni, pozbawionym podbarwień sprzętowych. Elegancka prostota projektu MASTER-10 zaowocowała skróceniem procesu wzmacniana sygnału. Regulacja poziomu wzmocnienia realizowana jest pasywnie - poprzez zespół przekaźników i selekcjonowanych rezystorów, sterowany cyfrowo.

Konstrukcja klasy A, w pełni zbalansowana, przedwzmacniacza, zbudowana z elementów dyskretnych w montażu przewlekanym. Wykorzystano unikalną technologię, charakterystyczną dla produktów firmy Audio-gd. Tor audio wykorzystuje autorskie rozwiązanie ACSS(Audio-gd Current Signal System) umożliwiającą prace w domenie prądowej (bez jakichkolwiek scalonych wzmacniaczy operacyjnych), oraz bez kondensatorów sprzęgających.

Stopień wyjściowy wzmacniacza skonstruowany w oparci o technologie "diamond cross". Charakterystyczna cechą tego układu jest niska podatność na zniekształcenia, tak samo dobra jak w wzmacniaczach class A, lecz pozbawiana wady class A, jakim jest duży prąd jałowy, generujący ogromna ilość ciepła i mocno ograniczający sprawność elektryczną układu.

Pięć kanały wejściowe.

Kontrola głośności sterowana cyfrowo w 99 krokach. Realizowana przy pomocy systemu przekaźników i oporników dla zapewnienia wysokiej jakości i równowagi dźwięku.

Wykorzystano do budowy 24 sztuki legendarnych tranzystorów Semiconductor MJL4281/4302. Obsługują moc 2 x 250W przy 8 Ohm; 2 x 500W przy 4 Ohm

Sumaryczna wysoka pojemność kondensatorów zasilacza to 140000uF, osobny zasilacz o mocy 750W dla każdego kanału (sumaryczny 1500w)

4 grupy wysokiej jakości równolegle połączonych zasilaczy PSU na etapie wzmocnienia sygnału. Aby osiągnąć wysoki SNR obwód sterowania zasilany jest osobno.

Zastosowano renomowane komponenty, w tym rezystory DALE, kondensatory WIMA i produkowane na zamówienie kondensatory NOVER.

Pomiędzy transformatorami a wzmacniaczem sygnału zastosowano grubą, aluminiową płytę ekranującą, aby uniknąć zakłóceń elektromagnetycznych.

Sterowanie zdalnie przy pomocy pilota

Regulacja głośności Master 10 została dopasowana do dużej mocy znamionowej wzmacniacza. Jest realizowana poprzez zespól odpowiednio dobranych rezystorów i przekaźników, tak aby symulować działanie potencjometru logarytmicznego. Zakres pracy został podzielony na 100 kroków. Jak widać na powyższym wykresie, przez pierwsze 50 kroków, wzmacniacz zwiększa swoja moc w sposób bardzo łagodny, uzyskując 5% swojej maksymalnej skuteczności wzmocnienia. Po przekroczeniu 50 kroku krzywa sterowania wzmocnieniem ulega zmianie i przyrost mocy na krok jest coraz większy.
System wzmocnienia został dopasowany do szerokiego wachlarza kolumn głośnikowych, o przeróżnej mocy znamionowej jaki i skuteczności. Z uwagi na dużą moc wzmacniacza krzywa wzmacniania optymalizuje użycie głośników o małej mocy znamionowej ( mniejszej niż moc wzmacniacza ) i dużej skuteczności, nie ograniczając użycia większych zestawów głośnikowych. W dobrze dobranych torach audio moc znamionowa wzmacniacza tranzystorowego powinna być większa od mocy znamionowej głośników. Zapewnia to prace głośnika w pełnej swojej dynamice i chroni to system głośnikowy przed pracą pod obciążeniem prądem stałym, generowanym przez przesterowanie na którymś z modułów stopnia końcowego.

Moc wyjściowa 

  • 250W @ 8ohm
  • 500W @ 4ohm
  • 1000W @ 2ohm

Impedancja wejściowa

  • 47K ohm @ RCA
  • 94K ohm @ XLR
  • <10 ohm @ ACSS

Pobór mocy

  • 130W statyczny @ 240V lub 120V

Maksymalny pobór

  • 1500W (2 transformatory)

Waga opakowania

  • 38kg

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl