Canor AI 1.10

Producent: Canor
Ocena: 0
Cena: 28 999,00 zł 28999.00
Dostępność: Produkt na zamówienie. Zapytaj o czas realizacji.
Darmowa dostawa od:
28999.00 ilość
szt.

Opis

Canor AI 1.10 to zintegrowany elektronicznie wzmacniacz o nowej topologii z lampami mocy KT88.

Celem opracowania było połączenie najlepszych cech dźwiękowych poprzednich modeli.

Działa w czystej klasie A (40 W) z automatycznymi sprzężeniami zwrotnymi i katodą, z opcją natychmiastowego przełączania trybów triodowych i ultraliniowych.

Obudowa to masywna spawana metalowa konstrukcja, która eliminuje wibracje mechaniczne.

Technologia CMT (CANOR PCB Milling Technology) została również wykorzystana do produkcji płytek drukowanych z najnowszym wzmacniaczem AI1.10. Pracowaliśmy nad tą technologią z aby poprawić dźwięk naszych produktów. Pozwala nam to zbliżyć się do rozpraszania mocy dielektrycznej płytki drukowanej (DPS) do współczynnika rozpraszania powietrza, ponieważ obwód elektronowy pracuje ze stosunkowo wysokimi impedancjami, a każde pogorszenie stycznej (jak w przypadku kondensatorów) powoduje również pogorszenie dźwięku. Dzięki tej technologii osiągnęliśmy tak doskonałe parametry, jakie można osiągnąć dzięki „połączeniom drutowym” przy użyciu tylko bardzo drogich i wysokiej jakości drutów izolowanych teflonem. Nasza technologia ma jednak tę zaletę, że jest powtarzalna w produkcji ze 100% identycznym wyrównaniem geometrycznym.

Tłumik przekaźnika został ulepszony w AI1.10. Tłumik zawiera dwa niezależne bloki dla każdego kanału osobno, co poprawiło i tak już bardzo dobrą separację kanałów. Ta kontrola jest stosowana w niektórych droższych wzmacniaczach konkurencyjnych. Tłumik ten rozwijamy od prawie roku. Dzięki naszemu rozwiązaniu sygnał przechodzi od zera do 6 styków w zależności od głośności. To rozwiązanie w końcu okazało się najlepsze pod względem dźwięku. Odchylenie między zbieżnością lewego i prawego kanału tłumika jest mniejsze niż 0,05 dB, co jest o co najmniej jeden rząd lepsze niż najlepsze potencjometry.

Korzyści z zastosowania dokładnego tłumika głośności zostały wykorzystane do zaprojektowania specjalnej magistrali C-Link do synchronicznej regulacji głośności dwóch AI1.10. Ten układ pozwala na użycie dwóch wzmacniaczy końcowych w trybie monoblokowym bez potrzeby stosowania dodatkowego przedwzmacniacza. W trybie monoblokowym dwa wzmacniacze są połączone specjalnym kablem, a wszystkie informacje sterujące są synchronicznie przesyłane do wzmacniacza slave poprzez master / slave. W tym trybie można wybrać dwa wejścia XLR, a całkowita moc na kanał podwaja się.

Dzięki dodatkowemu ekranowaniu lamp i ogólnej topologii PCB w połączeniu z technologią CMT byliśmy w stanie osiągnąć przesłuch 4dB lepszy niż w poprzednich modelach. To, wraz z dokładnością sterowania tłumikiem, tworzy doskonałą reprodukowaną przestrzeń muzyczną i przekazuje scenę przestrzenną tak, jak została nagrana na nagraniu.

Sekcja sterowania, która steruje całym wzmacniaczem (przełączanie wejścia, regulacja głośności i łagodny rozruch całego wzmacniacza) jest zasilana i oddzielana oddzielnym uzwojeniem.

Uzwojenie pierwotne i wtórne są oddzielone uziemioną folią miedzianą z 50% zachodzeniem na siebie, co zapobiega zakłóceniom napięcia sieciowego.

Napięcie anodowe jest filtrowane przez kondensatory o dużej pojemności, które zapewniają energię dla dokładnego i solidnego basu.

Jedna z najważniejszych części wzmacniacza lampowego - transformator wyjściowy ma kilka bifilarnych uzwojeń, które są rozmieszczone w sekcjach, dzięki czemu szerokość pasma mocy wzmacniacza jest tak duża, jak to możliwe.

W ścieżce sygnałowej stosowane są tylko wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe.

Zaciski wejściowe i wyjściowe są pozłacane. Wejściowe złącza RCA są pozłacane z izolacją teflonową.

Dokładny dobór i parowanie wszystkich lamp na naszych unikalnych urządzeniach pomiarowych i palnikowych pozwala nam osiągnąć ponadprzeciętne parametry oraz, oczywiście, ustabilizować lampy i przedłużyć ich żywotność.

Solidny aluminiowy panel przedni jest dostępny w kolorze czarnym i srebrnym. Pakiet zawiera również stylowy pilot.

Specyfikacja techniczna:

Moc wyjściowa 2 x 40 W / 4, 8 Ohm - ultralinear
2 x 20 W / 4,8 Ohm - trioda
Czułość wejściowa 500 mV
Zakres częstotliwości 10-50 000 Hz ± 0,5 dB / 5 W.
Impedancja wejściowa 30 kOhm
wejścia 5
Zniekształcenia harmoniczne Współczynnik hałasu> 95 dB
Zespół lamp 1x 12AX7, 2x 12AT7, 4x KT88
Napięcie 230 V / 50 Hz / 375 VA
Wymiary (szer. X wys. X gł.) 435 x 170 x 485 mm
Waga 26 kg

Wzmacniacz nowy fabrycznie zapakowany.

Gwarancja oficjalnego polskiego dystrybutora 4 HiFi

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl