Triangle Elara Active LN-01A

Producent: Triangle
Ocena: 0
Cena: 1 247,00 zł 1 597,50 zł 1247.00
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: po dostawie
Darmowa dostawa od:
1247.00 ilość
szt.

Opis

Triangle Elara Active LN-01A - aktywne kolumny podłstawkowe 

Elara Active Series Triangle
Słuchanie muzyki nigdy nie było prostsze. Głośniki serii Active pozwalają na bardzo szybkie podłączenie zarówno do źródeł muzyki cyfrowej, takich jak komputer, smartfon, tablet, dekoder, telewizor, blu-ray, jak i analogowych, takich jak gramofon.

Słuchanie muzyki nie było również nigdy tak wygodne - dzięki aktywnym kolumnom Triangle nie musimy martwić się o zakup właściwego wzmacniacza i okablowania - wszystkie te elementy dostajemy w cenie.

Dzięki opcjom equalizacji kolumny można ustawić w praktycznie dowolnym miejscu pomieszczenia - możliwość płynnej regulacji niskich i wysokich tonów pozwoli na uzyskanie optymalnego brzmienia poprzez dopasowanie pracy kolumny do akustyki konkretnego pokoju.

Wszystkie kolumny z linii Elara Active można łączyć z poniższymi urządzeniami:

  • poprzez wejście 2xRCA - odtwarzacze CD, odtwarzacze strumieniowe
  • poprzez wejście 3.5mm AUX - smartfony
  • poprzez wejście gramofonowe - gramofon analogowy
  • poprzez wejście optyczne lub koaksjalne - telewizor, dekoder telewizyjny
  • poprzez Bluetooth - smartfony, tablety, komputer, telewizor
  • poprzez wyjście RCA - subwoofer aktywny

Kolumny serii Elara Active zostały oparte o obudowy oraz przetworniki znane z wielokrotnie nagradzanej linii Elara. Przetworniki połączono z dedykowanymi wzmacniaczami o mocy 80W na kanał, których charakterystykę producent perfekcyjnie dopasował do specyfiki użytych przetworników.

Dzięki temu kolumny charakteryzują się dynamicznym, zrywnym brzmieniem z łagodnymi, ciepłymi wysokimi tonami i mocno wysuniętymi do przodu wokalami. Całość kojarzy się z klasyczną, analogową prezentacją dźwięku, co pozwala na wielogodzinny bezproblemowy odsłuch także na wysokich poziomach głośności.

OBUDOWA
Obudowa serii Active składa się z płyt MDF o grubości 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm, tak aby przejąć jak najwięcej energii z pracujących głośników. Wewnętrzne wzmocnienia umieszczono w strategicznych miejscach, tak aby zapobiec wzbudzaniu się niechcianych wibracji, które podkolorowują lub zakłócają przekaz dźwiękowy.

Dzięki minimalistycznej stylistyce producent mógł położyć nacisk na jak najlepsze wykończenie obudowy, co objawia się użyciem wysokiej klasy lakieru piano. Jak w przypadku każdej serii Triangle, także Active otrzymała wysokiej jakości gniazda podłączeniowe. Jest to autorski projekt Triangle'a.

GŁOŚNIK WYSOKOTONOWY
Seria Elara Active otrzymała przetwornik znany serii Elara. Opiera się on na 25 milimetrowej miękkiej kopułce z jedwabiu. Zapewnia on charakterystyczne, ciepłe brzmienie. Zaprojektowany wyłącznie do używania w jednej serii produktowej, idealnie dopasowany do pasma przenoszenia głośników średniotonowych pozwolił na uproszczenie zwrotnicy, co ma kapitalne znaczenie dla barwy i rozdzielczości wysokich tonów.

Układ napędowy zasilany jest magnesem neodymowym i najwyższej jakości cewką, tak aby zapewnić jak najlepszą skuteczność, także gdy kolumny będą współpracować z bardzo tanimi wzmacniaczami.

Najciekawszym elementem tweetera jest rozpraszacz zbudowany wokół membrany. Jest to efekt zaawansowanych badań, które czerpią wprost z wiedzy pozyskanej przy budowie wysokotonowca z serii Magellan i Signature. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i zaawansowanej technologii modelowania komputerowego udało się uzyskać prawdopodobnie najlepszy współczynnik rozpraszania wysokich tonów wśród wszystkich kolumn głośnikowych w tej cenie.

Oznacza to, że Elary mają minimalne wymagania co do sposobu ich ustawienia w pomieszczeniu. Praktycznie zawsze zapewniają właściwy balans tonalny i detaliczność brzmienia. Elara to kolumny dedykowane do osiągania jak najlepszych rezultatów nie w komorach pomiarowych, ale w domowym salonie.

GŁOŚNIK ŚREDNIONISKOTONOWY
Woofery Elara Active korzystają z nowoczesnej, wklęsłej membrany bez nakładki przeciwpyłowej, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki poziom skuteczności i sztywności, która wydatnie zmniejsza poziom zniekształceń. Materiałem stosowanym do budowy jest jak zawsze w przypadku Triangle włókno celulozowe.

Układ napędowy głośnika składa się z podwójnych magnesów ferrytowych, co zapewnia im dużą wydajność w kompaktowej obudowie, a tym samym pozwala na wytworzenie większego ciśnienia akustycznego i zejścia do poziomu basu znanego z subwooferów.

Produkt oryginalnie zapakowany z kompletem akcesoriów dołączanych przez producenta. Objęty 24 miesięczną gwarancją. 

Specyfikacja techniczna:

- Konstrukcja: 2-drożna
- Budowa: aktywna (nie wymaga wzmacniacza)
- Przetworniki: dynamiczne
- Głośniki wysokotonowe: 1x 1cal (254mm) membrana jedwabna otoczona autorskim kołnierzem rozpraszającym, napędzania wysokiej klasy cewką i magnesem neodymowym
- Głośniki średnioniskotonowe: 1x5.3 cala (135 mm) wklęsła membrana z włókien celulozowych z podwójnym układem magnetycznym
- Obudowa: pogrubiony MDF, wykończona lakierem matowym
- Bas-refleks: tył
- Membrana pasywna: nie
- Skuteczność: 89 dB
- Moc ciągła (RMS): 100W
- Klasa: D
- Kontrola tonów: tak
- Pasmo przenoszenia: 56 - 22 000 Hz
- Bluetooth: tak
- Wejście optyczne: 1
- Wejścia koaksjalne: 1
- Wejścia 2xRCA liniowe: 1
- Inne złącza: wejście 3.5 mm mini-jack AUX i wejście 2xRCA Phono MM
- Wyjście subwooferowe: tak, pojedyncze
- Wejścia gramofonowe 2xRCA: 1 (zamiennie z liniowym)
- Regulacja głośności: tak
- aptX: tak
- Zasilanie: sieciowe

- Cena za 1szt. (jedną kolumnę głośnikową) sprzedawane wyłącznie w parach po 2 szt.

Kolumny nowe fabrycznie zapakowane.

Gwarancja oficjalnego polskiego dystrybutora.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl