Wilson Raptor 9

Producent: Wilson
Ocena: 0
Cena: 1 499,00 zł 1499.00
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: po dostawie
Darmowa dostawa od:
1499.00 ilość
szt.

Opis

Kolumna głośnikowa podłogowa

Wilson Raptor 9 to największe i najmocniejsze kolumny podłogowe serii Raptor. Jest to nowoczesna i elegancka konstrukcja, która odpowiada na potrzeby użytkowników, dla których ważne są zarówno parametry techniczne jak i odporne na upływ czasu i przejściowe mody wzornictwo. Klasyczna i prosta konstrukcja kolumn Raptor 9 swoją stylistyką i dostępnością w dwóch klasycznych kolorach wykończenia – czarnym i białym, pozwala na ich bezproblemowe wkomponowanie w otoczenie niemal każdego pomieszczenia. Dodatkowo, umieszczone z przodu ujście portu systemu Bass-Reflex pozwala uzyskać znacznie większą efektywność głośnika w zakresie niskich częstotliwości i umiejscowić je znacznie bliżej ściany niż byłoby to możliwe w przypadku kolumn z portem umieszczonym z tyłu. To istotny argument dla użytkowników, którzy korzystają z systemu audio we wspólnych pomieszczeniach, gdzie ilość miejsca i usytuowanie mebli wymusza pewne kompromisy.

Konstrukcja kolumn Raptor 9 została starannie dopracowana pod kątem jakościowym, dostarczając obudowę pokrytą trwałą i estetyczną warstwą nowoczesnego winylu o strukturze do złudzenia przypominającej powierzchnię drewna wykończoną z lekkim połyskiem na całej powierzchni ścian bocznych, górnej i tylnej. Front kolumny natomiast został zamknięty panelem z połyskliwego tworzywa sztucznego w kolorach odpowiednio białym i czarnym. Tworzywo zapewnia długotrwałą odporność na zmianę koloru i niepożądany wpływ światła, co jest istotne szczególnie dla wykończenia w kolorze białym, w przypadku, gdy kolumny są ustawione w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach. Wraz z dostępnymi materiałowymi maskownicami w kolorze klasycznej czerni, mocowanymi na tradycyjne kołki montażowe, całość kolumny prezentuje się atrakcyjnie.

Kolumny Raptor 9 są konstrukcją trójdrożną, a ich charakterystyka i moc sugerują zastosowanie w większych pomieszczeniach, gdzie będą mogły rozwinąć w pełni swoje możliwości akustyczne. Sztywność konstrukcji kolumn oraz ograniczenie podatności na wibracje została zapewniona poprzez zastosowanie grubych ścian z płyt MDF. Wspomniane już umiejscowienie portu Bass-Reflex na frontowej ściance pozwala uzyskać większą dynamikę i głębię basu, nawet gdy kolumny stoją blisko ściany.

Opracowana dla tej konstrukcji zwrotnica została zestawiona w układ zapewniający spójność brzmienia wszystkich elementów w tej konstrukcji. Należą do niej dwa przetworniki niskotonowe o średnicy 16,5 cm każdy, przetwornik średniotonowy o średnicy 13 cm oraz tweeter 2,5 cm z tekstylną kopułką. Membrany przetworników zostały zbudowane zgodnie ze sprawdzonym w innych kolumnach serii Raptor wzorcem, ze sprasowanej ciasno celulozy o najwyższej jakości. Dzięki temu uzyskano, przy ich nieznacznej masie, wysoce pożądaną sztywność.

Panel z pojedynczymi terminalami głośnikowymi został umieszczony nisko z tyłu obudowy. Terminale zapewniają pewne połączenie z kablami dzięki zarówno pokryciu elementów styku elektrycznego złotą powłoką, jak i wygodnej konstrukcji samych nakrętek. Są one kodowane kolorystycznie w sposób ograniczający możliwość popełnienia błędu przy podłączaniu.

Wielkość, moc i dobrze sprawdzona w innych produktach marki konstrukcja kolumn pozwala na uzyskanie dużej sceny muzycznej umożliwiając słuchaczowi dokładną lokalizację poszczególnych instrumentów w przestrzeni. Brzmienie nie jest agresywne, a jednocześnie wnosi znaczny ładunek emocji przy dużej naturalności i realizmie, dobrze odwzorowującym moment rejestracji utworów w studio nagraniowym.

Kolumny Raptor 9, rozpatrywane jako całość, są rozwiązaniem uniwersalnym, po które sięgną miłośnicy muzyki o nieco większych możliwościach lokalowych, oczekujący bezproblemowo skonfigurowanego systemu Hi-Fi, niezależnie od posiadanego wzmacniacza, dopasowanego mocą w szerokim przedziale od 50 do 220 W.

Należy również zwrócić uwagę na Raptory 9 użytkownikom poszukującym mocnych kolumn frontowych w wielokanałowych systemach kina domowego. Do zastosowania w takich przypadkach do dyspozycji stawiamy pozostałe kolumny głośnikowe serii Raptor do zastosowania jako tylne kolumny efektowe, centralne bądź kolumny wyższej warstwy do systemu obsługującego dźwięk przestrzenny Atmos.

Dostępne kolumny, dzięki stylistycznej i kolorystycznej jednorodności serii oraz dopasowaniu akustycznemu poszczególnych elementów, pozwolą na stworzenie szerokiej palety zestawów głośnikowych. Do całości sugerujemy również zastosowanie w kinie domowym aktualnych modeli subwooferów Wilson serii SUB.

Specyfikacja techniczna:

 • pasmo przenoszenia (±3dB): 40 – 20 000 Hz
 • czułość (2,83V / 1m): 91 dB
 • impedancja: 4-8 omów
 • maksymalny poziom ciśnienia (max. SPL): 110 dB
 • rekomendowana moc wzmacniacza: 50 – 220 W
 • częstotliwość podziału zwrotnicy: 700 Hz, 2 500 Hz
 • przetwornik wysokotonowy: 1" (25 mm), kopułka tekstylna
 • przetwornik średniotonowy: 1x 5" (130 mm), membrana celulozowa
 • przetwornik niskotonowy: 2x 6 1/2" (165mm), membrana celulozowa
 • typ obudowy: Bass-Reflex
 • terminale głośnikowe: pojedyncze, zakręcane, pozłacane, przystosowane do wtyków bananowych
 • akcesoria w komplecie: kolce

Cena za sztukę.Kolumny sprzedawane wyłącznie parami.

Kolumny nowe fabrycznie zapakowane.

Gwarancja oficjalnego polskiego dystrybutora Horn.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl