Odtwarzacze CD

Odtwarzacz CD to urządzenie audio służące do odtwarzania płyt CD (Compact Disc). Płyty CD są nośnikami cyfrowymi, które zawierają zapisane cyfrowe dane audio w postaci plików dźwiękowych.

Odtwarzacz CD składa się z kilku podstawowych komponentów, w tym napędu CD, mechanizmu odczytu laserowego, przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC), układu elektronicznego i złączy audio. Proces odtwarzania polega na umieszczeniu płyty CD w napędzie, który obraca płytę i odczytuje dane z jej powierzchni za pomocą lasera. Następnie cyfrowe dane audio są przesyłane do przetwornika cyfrowo-analogowego, który konwertuje je na sygnał analogowy, zrozumiały dla głośników lub słuchawek.

Odtwarzacz CD zapewnia wysoką jakość dźwięku i dokładne odtworzenie oryginalnego nagrania. Cyfrowe dane na płycie CD są zapisane w sposób nierozwiązywalny, co oznacza, że odtwarzacz CD odtwarza dźwięk zgodnie z pierwotnym nagraniem bez strat jakości. Jakość dźwięku zależy również od jakości komponentów odtwarzacza CD, w tym przetwornika cyfrowo-analogowego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl